A čo na to katedra?
Spýtali sme sa pedagógov na Katedre mediamatiky a kultúrneho dedičstva, či sa študenti vedia vhodne obliecť na skúšku, čo sú v rámci ich oblečenia ochotní akceptovať a čo im je naopak „proti srsti“. |
PaedDr. Silvia Antolová, PhD.:
Kultúru obliekania študentov nehodnotím, no myslím si, že často nevedia, že na skúšku sa patrí obliecť slušne. V rámci ich oblečenia na skúšku som však ochotná akceptovať hocičo, pre mňa za mňa aj plavky. Dôležité pre mňa je, čo má študent v hlave a aký je kreatívny.
Ing. Henrieta Šuteková, PhD.:
Veľmi málo študentov by sa samo od seba na skúšku patrične oblieklo, keby som to nevyžadovala. A i napriek tomu, že som jedna z mála, ktorá to vyžaduje, nie je to zo strany všetkých študentov úplne akceptované. Čo som ochotná akceptovať? To, čo si myslím, že je adekvátne oblečenie, t.j. páni oblek a dámy kostým, resp. slušné tričko/blúzku a sukňu, alebo kostýmové nohavice. Samozrejmosťou sú vhodné topánky a nie napríklad k obleku botasky. Proti srsti mi je všetko, čo je mimo vyššie vymenovaného, napríklad aj rifle. Vrcholom všetkého sú v lete rôzne plážové „vychytávky“.
PhDr. Marcela Katuščáková, PhD.:
Ja skúšam len písomne a v tomto prípade mi spôsob oblečenia nepríde ako dôležitý. Myslím, že by som to ináč vnímala v prípade ústnej skúšky a hlavne na štátnej skúške!